TEF CANADA / TCF QUÉBEC sınavları

Kanada’ya göçmen olarak gitmeyi düşünüyorsunuz; Fransızca bilmenin size bu yolda ekstra puanlar kazandıracağını, göçmenlik kabulünüzü kolaylaştıracağını biliyor musunuz? Fransızca Dili bilgi seviyenizi kanıtlamak için TEF Canada, Québec Eyaleti için ise TCF Québec sınavlarına girmelisiniz. Peki, hazır mısınız? Lise ya da üniversitede öğrendiğiniz Fransızcanızın tazelenmeye mi ihtiyacı var? Bu sınavlarda başarılı olabilmek için destek dersleri mi almalısınız?

Hem zaman, hem de enerji kaybetmemek için TEF Canada ve / veya TCF QUÉBEC sınavlarına hazırlanmadan önce kendinize aşağıdaki soruları sormalısınız: 

  1. Beni sınava hazırlayan kişi, daha önce Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Notre Dame de Sion Fransız Lisesi gibi köklü kurumlarda FRANSIZCA ÖĞRETMENİ olarak çalıştı mı?
  2. Beni sınava hazırlayan kişi, son 2 yıl içerisinde kendisi de TEF CANADA sınavına girdi mi? Girdiyse ilk girişte en yüksek seviye olan C2 seviyesinde not aldı mı? Bu not sayesinde Kanada göçmenlik işlemlerini tamamladı ve sonuçlandırdı mı?
  3. Beni sınava hazırlayan kişi, evrak ve deneyim anlamında gerçekten donanımlı mı? 

Yukarıdaki soruların tamamına “EVET” cevabı verebiliyorsanız, doğru adrestesiniz. Aksi takdirde, Fransızca Öğretmeni, Mert Yarangümelioğlu ile temasa geçmelisiniz.