Hakkımızda

2009 yılında, Fransız liselerinde öğrenim gören öğrencilere eğitim desteği ve danışmanlık sağlama amacıyla yola çıktık. Bu süre zarfında, öğrencilerimizin okul hayatlarındaki ve lise mezuniyet sonrasındaki akademik başarılarını arttırmak adına gösterdiğimiz çabaların somut sonuçlarını gördük. 

Frankofon Eğitim’in kurucusu Mert Yarangümelioğlu, Fransızca dil eğitimi alanında 25 yıla yakın süredir etkin bir rol oynamaktadır. Mert Hoca, kendini adamış ve tutkulu bir profesyonel iş insanı ve eğitimci olarak Türkiye sınırlarını aşarak binlerce öğrencinin Fransızca dilinde eğitilmesinde ve dil edinme başarılarında önemli bir rol oynamıştır. Öğrenci ve öğretmen etkileşimi, katılım ve kapsayıcılık ilkelerine odaklanarak Frankofon Eğitim’i kurmuştur.

Frankofon Eğitim’in felsefesi, sınıfın ötesine geçer ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sunar. Frankofon, seçilmiş, yüksek nitelikli Fransızca öğretmenleri ve Fransızca dil eğitimi ve öğretimi konusunda uzmanlar tarafından sunulan kaliteli eğitimi sağlar.

Öğrenme süreci, katılımcı, dinamik ve samimi bir ortamda gerçekleşir, öğrenci-öğretmen etkileşimiyle şekillenir. Bu çerçevede, Fransızca eğitimi ve lise sonrası eğitim yolculuğuyla ilgili her konuda rehberlik etmek ve en uygun çözümleri bulmak amacıyla Frankofon Eğitim her zaman sizin yanınızdadır.

Frankofon Bina fotografi DR. Esat Isik Cd.

Misyonumuz:

Misyonumuz, etkili öğrenci katılımı ve interaktif öğrenmeyle yüksek kaliteli Fransızca dil eğitimi sunmak, aynı zamanda kapsayıcı, samimi ve dinamik bir ortamda Fransız kültürünü öğrencilere aktarmaktır. Ayrıca, her zaman öğrenci, veli ve öğretmen işbirliğiyle başarının takipçisiyiz.

Yaklaşımımız:

İnanıyoruz ki etkileşimli öğrenme, başarılı dil edinimine yol açar. Örneğin, dilbilgisi kurallarını interaktif oyunlar veya günlük konuşmalarla pekiştirerek öğrencilere pratik imkanları sunarız. Bu, öğrencilerin dil becerilerini güçlendirmelerine ve öğrenmeye daha fazla katılımlarını sağlamalarına yardımcı olur.

Öğrenme sürecimiz, gerçek dünya durumlarına veya bağlamlara odaklanan etkinliklerle desteklenir. Öğrenci katılımının teşvik edildiği, geri bildirimin sürekli sağlandığı ve motivasyonun her zaman öncelikli olduğu bir ortam yaratırız. Öğretmenlerimiz, öğrencilerin yaş, seviye, ihtiyaçlar ve ilgi alanlarına özel olarak odaklanarak öğrenme süreçlerini yönlendirir ve kolaylaştırır.

Böylece, öğrencilerimizin başarıya ulaşmalarını sağlamak adına ideal bir öğrenme ortamı oluşturur, etkileşimi teşvik eder ve öğrencilerimizin dil becerilerini güçlendirerek başarılı olmalarına katkıda bulunuruz.

Frankofon buyuk sinif
Frankofon buyuk sinif
Frankofon Mert sinif