DELF / DALF FRANSIZCA SEVİYE SINAVLARI

DELF / DALF sınavları Fransızca Dili bilgi seviyenizi ölçmek amacıyla yapılan sınavlardır. Günümüzde, öğrenimini yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilerden, göçmenlik başvurusu yapmak isteyenlerden ve hatta yurt içi mesleki yeterlik ya da terfi alması gereken kişilerden Fransızca Dil Seviyesi sınavlarına katılım ve başarı belgesi istenmektedir. DELF / DALF sınavları sonunda alınan sertifikalar belirli bir süre için değil, ömür boyu geçerlidir. 

DELF Sınavları: A1 – A2 – B1 – B2 seviyelerinde

DALF Sınavları: C1 – C2 seviyelerinde yapılmaktadır. 

Hem zaman, hem de enerji kaybetmemek için, DELF / DALF sınavlarına hazırlanmadan önce kendinize aşağıdaki soruları sormalısınız: 

  1. Beni sınava hazırlayan kişi, daha önceki yıllarda DELF / DALF sınavlarında gözetmen ya da sınav sonucunu değerlendiren kişi olarak çalıştı mı? Yani sınav konularına, puanlama sistemine tamamen hâkim mi?
  2. Beni sınava hazırlayan kişi, daha önce Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Notre Dame de Sion Fransız Lisesi gibi köklü kurumlarda FRANSIZCA ÖĞRETMENİ olarak çalıştı mı?
  3. Beni sınava hazırlayan kişi, evrak ve deneyim anlamında gerçekten donanımlı mı? 

Yukarıdaki soruların tamamına “EVET” cevabı verebiliyorsanız, doğru adrestesiniz. Aksi takdirde, Fransızca Öğretmeni, Mert Yarangümelioğlu ile temasa geçmelisiniz.