YDS / e-YDS SINAV HAZIRLIK DERSLERİ

YDS / e-YDS nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatıyla gerçekleşen bir sınavdır. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılır. Merkezi bir dil sınavıdır.

e-YDS, Elektronik Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı elektronik ortamda yapılır.

2019-Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2019 e-YDS) Kılavuzu (Kılavuz, 23.05.2019 tarihinde güncellenmiştir.)

Deneme e-Sınav Uygulaması ‘na ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

YDS / e-YDS’ye kimler başvurabilir?

KPSS lise ve önlisans adayları adayları, üniversite 3 veya 4’üncü sınıfta okuyan öğrenciler, KPSS lisans adayları, KPSS A grubu adayları, kamu personelleri, yüksek lisans adayları, doktora adayları, doçent adayları, sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak olanlar, araştırma görevlisi olmak isteyenler, tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık yapmak isteyenler, yurt dışında bir yükseköğretim programını bitiren ve denklik almak isteyenler bu sınava başvurabilirler.

YDS / e-YDS puanı nerelerde kullanılır?

YDS puanı öncelikle yüksek lisans, lisans, doçentlik sınavlarında kullanılır. YDS / e-YDS sonuçları ayrıca; KPSS A grubu öğretmenlik sınavında dil puanı hesaplanmasında, yurt dışı üniversitelerde okuyup Türkiye’de denklik alma durumunda; memuriyette dil tazminatı alınmasında kullanılmaktadır.

YDS / e-YDS Sınavına Fransızca dilinden hazırlanıyorsanız, bizimle temasa geçebilirsiniz. Sizi bu sınava hazırlanırken, yer ve zaman sınırlaması olmaksızın,  trafikte zaman kaybetmeden uzaktan eğitim ile çalışma ayrıcalığına davet ediyoruz. YDS / e-YDS Fransızca Dil çalışmaları, Fransızca Öğretmenlerimiz tarafından yürütülmektedir.